8 Şubat 2012 Çarşamba

kitaplar kitaplar. . .

Yeni serilerimizden biri. Bu topraklara ait mitolojik hikayeleri çocuklara aktarmak için birebir. Yaz seyahatlerimizde de yanımıza alacağımız kesin olan serinin diğer kitaplari ile Boncuk'un kitap raflarında yerlerini buldular. Boncuk şimdiden benden daha çok mitoloji biliyor... Bu yeni bir keşif. Konu çoook ilgi çekici :) Sırasını bekliyor... Boncuk'un favori yazarlarından. "Çarli'nin Çikolata Fabrikası" ve "Matilda"yı okuduktan sonra bu kitapla beraber "Zürafa, Peli ve Ben"i, "Kaplumbağa"yı ve "Büyülü Parmak"ı da aldık. Çarli'nin Çikolata Fabrikası'nın filmini yıllar önce izlediğimizde karanlık atmosferinden biraz ürken Boncuk, her akşam ısrarla filmin hikayesini isteyip durmuştu benden. Çok sakız çiğneyen jimnastikçi kız, çikolata ve şeker düşkünü obur çocuk, yetinmeyi bilmeyen varlıklı şımarık kız ve televizyonun içinde kaybolan çocuk uzuuunca bir süre, biraz da 'mesaj' kaygısıyla, her akşam bizimleydi. Bıkmadan usanmadan defalarca anlattım durdum alçakgönüllü, ailesine düşkün, yetinmeyi ve paylaşmayı bilen Çarli'yi. Kitabını hikayeleri dinlediği keyifle okumadı Boncuk, doymuştu mesaja muhtemelen :) Ama Matilda onun için bir nefeslik bir kitaptı. Sürekli Matilda'yı anlatmak isteyip durdu bir süre. Bu kitapları ısrarla istemesinin nedeni de daha çok Matilda aslında...


Boncuk, Enid Blyton'a da doymuştu aslında. "Afacan Beşler" ve "Gizli Yediler"le Boncuk'un favorisi olmuştu olmasına ama 'kendini çok tekrar ediyordu.' Karşımıza bu seri çıktığında biraz mesafeli durdu önce. Ancak eline alıp okumaya başladığında, yine kapılıp gideceği bir seri olduğunu farketti. Serinin diğer kitapları da rafa kurulur kurulmaz Boncuk'un yogun ilgisine maruz kaldılar.
Ara tatil öncesinde yaptığımız stoğumuz sağlamdı sonuçta. Ama karla beraber ev hali sokak haline baskın olunca, stok da erimeye yüz tuttu. Yine de bir süre daha D&R'a yatırım yapmayacağımızı düşünüyorum.

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...