2 Kasım 2011 Çarşamba

sibel'in kitapları. . .

Ben bir sürü birsürü şey okuyorum, okumalıyım. Ocak sonuna kilitlenmiş durumdayım. Gerek müstakbel doktora tezim konusunda, gerek tez yazmaya yeterli olduğumu ispat etmenin peşinde felsefe, sosyoloji, antropoloji konularında okuyorum da okuyorum. İki çocuklu doktora maceramda nispeten sakin günler bunlar. Derslerimi bitirdiğim için, okul koşuşturmacam yok en azından. Ve çalışma grubumun sorumluluğu olmasa sallanmaya da gayet yatkınım. Ama yine de okuyorum işte... Daha çok okumalı ve daha konsantre olmalıyım. Biliyorum. Ama elden gelen de bu... Neyse konumuz kitaplar ya bugün. Ben en son aldığım iki kitabı yazayım bari, çocuklardan geri kalmayayım dedim :)
Felsefe Kitabı, kronolojik ve semantik olarak olarak kuramları birbirine bağlayan, basit bir rehber. Derinlere dalmışken, kafamı çıkarıp bakabilmemi sağlıyor. Zaman ve Anlatı ise beni derinlere çeken bir okuma. Bazen anladığımdan bile emin olamadığım şeyleri okuyorum işte böyle :)
Kitaplardan bu kadar bahis açılınca aklıma kütüphanede karıştırdığım şu kitap geldi. Kitaplarla buna benzer ilişkileri 'zarif bir delilik' olarak ismine taşımış bu kitabı da çok sevdim ben :) A Gentle Madness: Bibliophiles, Bibliomanes, and the Eternal Passion for Books

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...