27 Eylül 2011 Salı

sonbahar. . .

Yorganları çıkarmak gerek...
Boncuk konservatuarda ilk piyano dersini aldı. Kocaman kuyruklu bir piyanoda hem de... Gözleri ışıl ışıldı. Her odasından farklı bir enstrüman ve insan sesi yükselen o köhne binada, güleryüzlü ve sıcak piyano öğretmeni ile tanıştık. Ardından ilk solfej dersine girdi. 7-13 yaş arası bir dolu çocukla saat 18:00-19:30 arasında aralıksız 1.5 saatlik dersin sonunda yorgun ve bitkin olmaktan çok heyecanlı ve coşkuluydu. Gözlerinde yeni olana duyduğu merak ve iddia okunuyordu.
Evde küçük bir boya tadilatı yapmak gerekiyor. Malzemeleri aldık. Kendimiz yapacağız. 1 top da biryerlerden kalmış bir duvar kağıdı var. Acaba bir cesaret onu da küçük bir alanda denesek mi?
Piyano almamız gerekecek. Isı değişiklikleri gibi konulara dikkat ederek yerleştirmek gerekiyormuş. Dolayısıyla salon düzenlemesi biraz değişebilir. Hmmm... Yaşasın dekorasyon değişikliği :)
Can haftaya okullu oluyor. Haftada üç yarım gün ile başlıyor uzuuuun soluklu eğitim hayatına. Boncuk'un ilk gittigi yuvada karar kıldık yine. Daha sonra yaz okulları ile ilişkimizin devam ettiği bir kurum olduğu için hem güvenimiz tam, hem de eve 5 dakika yürme mesafesinde olduğu için lojistik olarak akıllıca bir seçim diye düşünüyoruz. Tanışma ziyaretlerinde öyle uyumluydu ki kuzu. Hatta 'Beni bırak, sen git! Ben burda kalıcam!' bile dedi. İlk hafta yine de bahçede beklerim diye düşünüyorum. Boncuk da yaşadığımız tereddütlerin hiçbirini yaşamayacağız muhtemelen. Deneyim böyle birşey işte...
Balkondaki masayı mutfağa geri aldım. Artık sabah kahvaltıları mutfakta ve sabah telaşı ile biraz hızlıca.
Yeterlilik çalışma programı iyi işleyecekmiş gibi görünüyor. 3 arkadaş bu işin altından en bunalımsız çıkma yolları üzerinde oldukça kafa patlatıyoruz.
Boncuk daha 2 yaşını doldurmuşken, toy ve heyecanlı anne olarak onu tiyatrolara, sinemalara ve farklı etkinliklere taşımaya başlamıştım. Can da daha ağırdan alıyoruz herşeyi. Ama sezonun başlamasıyla beraber 'acaba tiyatroyu keşfetme vakti midir?' diye düşünmeye başladım.
Bunun yanında hala ama hala hobi kitapları almaya devam. Çok romantiğim çoook :-) Olsun. Evdeki parça pinçik kağıtlara bile hayat verebilecek bu muhteşem fikirler yine Japon geleneksel sanatlarından... Ah zaman olsa...

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...